FudLoop

Ringmajandusettevõte FudLoop on kahe tegutsemiskuu jooksul päästnud juba ligi kolmveerand tonni toitu ära viskamisest ja suunanud selle tarbijateni. Toidujagamiskapi kasutajaks on registreerunud üle 500 kasutaja.

„Meil on hea meel tähistada olulise verstaposti täitumist. Kasutajad on meie toidujagamiskapi omaks võtnud ja loodame lähikuudel kasvatada ümberjagamiseks mineva toidu koguseid ja suurendada ka kasutajate arvu. Usume, et ettevõtete ja kodude jaoks muutub üha tähtsamaks ökoloogilise jalajälje vähendamine ning oluline osa sellest on leida sööjad üle jäänud tarvitamiskõlblikule toidule, mis seni on visatud prügikasti. Meie eesmärk on pakkuda kaupmeestele ja kodumajapidamistele kiireimat, mugavaimat ja ohutuimat viisi üle jäänud toidu laiali jagamiseks,“ ütles FudLoopi asutaja Tarmo Seliste.

FudLoop jagab toidujagamiskapi vahendusel edasi ettevõtetelt ja kodumajapidamistelt saadud tarvitamiskõlblikku toitu, mis muidu visataks ära. FudLoop on registreeritud toidukäitlejana ja täidab Põllumajandus- ja Toiduameti poolt kehtestatud toiduohutusnõudeid. FudLoopi toidujagamiskapi kasutamiseks peab registreeruma veebilehel www.fudloop.ee.

„Kapi lukus hoidmine on vajalik toiduohutuse jaoks, et “kõlblik kuni” toitu ei saaks kapist peale 00:00 kätte. Samuti aitab see piirata vandalismi – kapi väärkasutamise või muude probleemide korral saame vajadusel välja selgitada, kes on mingil ajaperioodil toitu annetanud ja võtnud,” lisas Seliste. 

FudLoopi toidujagamiskapp on paigutatud Tallinna Keskturu administratiivhoone külge aadressil Keldrimäe 9.

Lisainfo:
Tarmo Seliste
FudLoop
5565 4193